O klube

Klub HC 19 Humenné, je novovzniknutý klub na území mesta Humenné,ktorý chce nadviazať na úspešnú reprezentáciu mesta Humenné v seniorskom hokeji.

Po vyhlásení ukončenia činnosti MHK Humenné členovia nového klubu HC 19 Humenné v meine MHK dokončili predchádzajúcu sezónu 2018/2019, kde sme vzorne reprezentovali mesto Humenné v St. Nicolaus I. Lige mužov.

Po maximálnom možnom úsilí pre zachovanie prvoligovej licencie, s prísľubom prezidenta SZĽH, sa nám to nepodarilo a klub po všetkých legislatívnych procedúrach pre zaregistrovanie klubu ako nového člena na zväze, bude musieť začinať svoje pôsobenie v 2. lige mužov. Primárnym cieľom projektu je rozvíjať hokej v meste a tým podporiť aj zmysluplné využitie voľného času a ponúknuť možnosť športovej verejnosti návštevu kvalitného športového podujatia. Sekundárnym cieľom bude náväznosť na športový proces mládeže, aby sa najlepším hráčom uľahčil prechod do mužského hokeja v rodnom meste. Je dôležite mať pre hokejovú mládež reálny vzor vo svojom športovom odvetví v blízkosti domova. Cieľ klubu v sezóne 2019-2020: vyhrať 2. ligu mužov a postúpiť do St. Nicolaus I. Ligy mužov, v ktorej už dôstojne reprezentovali mesto Humenné v minulosti. V sezóne 2020/2021 bol cieľ HC 19 Humenné vyšší, hrať play-off. To sa napokon aj podarilo. 

Sezóna 2022/23 bola pre HC 19 Humenné najúspešnejšia v histórii hokeja v meste. Hokejisti najskôr porazili tím VLCI Žilina a získali JOJ Šport Slovenský pohár. Neskôr sa tešili ešte viac, keď si so Žilinou dali "repete" vo finále TIPOS SHL. V poslednom siedmom zápase finálovej série, zdolali Vlkov v samostatných nájazdoch a zvíťazili! Do Humenného tak putoval nielen pohár víťazov TIPOS SHL, ale aj postup do extraligy. 

Klub HC 19 Humenné je občianske združenie . Predsedom združenia je Peter Ždiňak, podpredsedom Mikuláš Koščo a členom Peter Mižák.