O klube

Klub HC 19 Humenné, je novovzniknutý klub na území mesta Humenné,ktorý chce nadviazať na úspešnú reprezentáciu mesta Humenné v seniorskom hokeji.

Po vyhlásení ukončenia činnosti MHK Humenné členovia nového klubu HC 19 Humenné v meine MHK dokončili predchádzajúcu sezónu 2018/2019, kde sme vzorne reprezentovali mesto Humenné v St. Nicolaus I. Lige mužov.

Po maximálnom možnom úsilí pre zachovanie prvoligovej licencie, s prísľubom prezidenta SZĽH, sa nám to nepodarilo a klub po všetkých legislatívnych procedúrach pre zaregistrovanie klubu ako nového člena na zväze, bude musieť začinať svoje pôsobenie v 2. lige mužov. Primárnym cieľom projektu je rozvíjať hokej v meste a tým podporiť aj zmysluplné využitie voľného času a ponúknuť možnosť športovej verejnosti návštevu kvalitného športového podujatia. Sekundárnym cieľom bude náväznosť na športový proces mládeže, aby sa najlepším hráčom uľahčil prechod do mužského hokeja v rodnom meste. Je dôležite mať pre hokejovú mládež reálny vzor vo svojom športovom odvetví v blízkosti domova. Cieľom klubu v novej sezóne 2019-2020 je vyhrať 2. ligu mužov a postúpiť do St. Nicolaus I. Ligy mužov, v ktorej už dôstojne reprezentovali mesto Humenné v minulosti.

Klub HC 19 Humenné je občianske združenie . Predsedom združenia je Peter Ždiňak , podpredsedom Mikuláš Koščo a členovia Tomáš Šudík s Petrom Mižákom.